Dviračių klasės

Kas apima dviračių klasės sąvoką, dviračių lygį? Į šį klausimą nėra vieningo atsakymo. Viskas suvedama į tai, kad kuo dviratis brangesnis – tuo jo klasė aukštesnė. Prisimenate: kuo prekė geresnė – tuo ji brangesnė, kuo prekė brangesnė – tuo ji geresnė!Tvirtai galima pasakyti, kad kuo dviračio klasė aukštesnė – tuo jis lengvesnis ir turi didesnį NVK (mažesnė trintis). Bet kas link ilgaamžiškumo – tai taip būna ne visada. Viską lemia – kam konkretus dviratis skiriamas.

Dviračiai skirti pasaulinio lygio varžyboms gali būti taip sukomplektuoti aukojant jų ilgaamžiškumą bei tvirtumą. Pvz.: plieninė priekinė žvaigždė XVZ yra žymiai ilgaamžiškesnė, nei XTR SHIMANO. Bet XTR lengvesnė, sklandžiai ir akimirksniu perjungia pavaras. Arba – treko dviračiai turi ne tokius tvirtus ratus bei padangas, lyginant su savo broliais plente.

Dauguma dviračių gamintojų komplektuoja galutinę produkciją, naudodami kitų kompanijų pagamintus komponentus. Kompanija SHIMANO – pasaulinis dviračių komponentų gamybos lyderis visiems dviračių tipams. Be shimano, žinomos ir kitos komponentų gamintojos: MAVIC, Ritchey, Grip Shift (SRAM), CAMPAGNOLO, , Sun Tour, SACHS – SEDIS,Korporacija SRAM pradžioje specializavosi Grip Shift perjungėjų gamyboje. Po susijungimo su SACHS, pradėjo gaminti visą gamą komponentų (planetarinės stebulės, grandinės, stabdžių rankenėlės ir t. t.).Kalnų dviračių rinkoje, SHIMANO užima vyraujančią poziciją, gana daug naudojama ir SRAM.

Todėl apžvelgsime jų produkciją kiek plačiau.

 Klasė ShimanoSram  Paskirtis
 Elitinė XTR Sram 9.0 SL Pasaulinio lygio  profesionalūs sportininkai
 Sportinė Deore XT Sram 9.0; DI. R. T Plasma Profesionalūs sportininkai bei geriausi mėgėjai
 Sportinė-mėgėjų Deore LX Sram 7.0; DI. R. T Quarz Geriausi mėgėjai bei geriausi turistai
 Mėgėjų Deore Sram 5.0 Mėgėjai lenktynininkai bei turistai
 Turistinė  Nexave Planetarinės stebulės Spektro(3-21 pavaros) Turizmas, miesto dviračiai
 Laisvalaikio STX Sram 5.0/4.0 Turizmas, sveikatingumas
 Turistinė Alivio Sram 4.0/3.0; DI. R. T Neoa Turizmas, sveikatingumas
 Laisvalaikio Acera Sram 3.0; DI. R. T Centera Sveikatingumas
 Laisvalaikio Altus Sram 3.0 Sveikatingumas
 Laisvalaikio CO50; Tourney; SIS.* (TX50, TX30, TY40, TY30, TY22, TY15, TY05)  Sveikatingumas, retam pasivažinėjimui

SIS* – Shimano Index System (fiksuotos pavaros).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.